piątek, 21 czerwca, 2024
Wydarzenia

Ewa Wrona brązową medalistką mistrzostw Polski w pływaniu!

Podaj dalej

Utalentowana zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jasień” Sucha Beskidzka Ewa Wrona sięgnęła po kolejny duży sukces w swojej karierze. Na rozegranych w dniach 23-26 listopada w Poznaniu Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, zaledwie 17-letnia podopieczna Łukasza Miklusiaka i Piotra Staszaka, zdobyła swój drugi medal w seniorskich zawodach!

Specjalizująca się w stylu klasycznym Ewa Wrona zmagania na poznańskiej pływalni rozpoczęła od piątkowych eliminacji na dystansie 50 metrów. Uzyskany w nich rezultat 33,63 sek. dał jej szóste miejsce i pewny awans do popołudniowego finału. W nim popłynęła jeszcze szybciej (33,15), ale rywalki także spisały się rewelacyjnie i ostatecznie na tym dystansie suska pływaczka została szóstą zawodniczką w Polsce.

W sobotnich porannych eliminacjach na dystansie 200 metrów Ewa Wrona udowodniła, że jest to jej koronna konkurencja. Uzyskany przez nią rezultat 2:38,87 był bezapelacyjnie najlepszy czasem eliminacji! Nad drugą zawodniczką suszanka uzyskała blisko dwie sekundy przewagi. Było to jednak dopiero przetarcie przed popołudniowym finałem, który stał na niebotycznym poziomie. Triumfowała czwarta zawodniczka eliminacji Kinga Paradowska (Stowarzyszenie AZS WSG) z czasem 2:28,73 przed trzecią o poranku Dominiką Sztandera (MKS Juvenia Wrocław). Zdecydowanie szybciej niż w eliminacjach popłynęła również Ewa Wrona, która uzyskując rezultat 2:32,27 została brązową medalistką mistrzostw Polski! Tak znakomity wynik w wieku zaledwie 17 lat pozwala wierzyć, że przed suską pływaczką dopiero początek wielkiej kariery.

W niedzielę na poznańskiej pływalni odbyły się między innymi wyścigi na 100 metrów stylem klasycznym. W eliminacjach Ewa Wrona (jej czas 1:12,48) musiała uznać wyższość jedynie Barbary Mazurkiewicz (KU AZA UW), która miała czas 1:11,35. Trzeci wynik (1:12,49) uzyskały Dominika Sztandera i Kinga Paradowska, co tylko zapowiadało ogromne emocje w popołudniowym wyścigu finałowym. W nim równych sobie nie miała Dominia Sztandera, która z czasem 1:07,42 o sekundę wyprzedziła Barbarę Mazurkiewicz. Przez większą część dystansu na znakomitym trzecim miejscu płynęła Ewa Wrona. Jednak lepszym finiszem popisała się Weronika Hallman (KU AZS UW) i to ona z wynikiem 1:10,17 sięgnęła po brązowy medal. Suskiej pływaczce, która osiągnęła metę jako czwarta, co i tak jest znakomitym osiągnięciem, do medalowej lokaty zabrakło równe 0,4 sekundy.

W Poznaniu z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Wiktoria Gracjasz, która jest zaledwie juniorką młodszą. Pływająca głównie stylem dowolnym 15-latka na dystansie 50 metrów zajęła bardzo dobre dziewiąte miejsce (z czasem 26,53). Na dystansie 200 metrów co prawda nie awansowała do finału A. W wielkim stylu z czasem 2:05,96 wygrała finał B, zostając tym samym jedenastą pływaczką w kraju na tym dystansie. Warto jednak podkreślić, że czas jaki uzyskała dałby jej w finale A ósmą lokatę! Wiktoria Gracjasz wystąpiła również w finale B na dystansie 100 metrów, kończąc go na drugim miejscu, a tym samym została sklasyfikowana na 12 miejscu.

 

źródło: UM Sucha Beskidzka.
Foto: UKS Jasień
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *