piątek, 21 czerwca, 2024
RozmaitościSucha Beskidzka

Kino w Centrum Kultury i Filmu nagrodzone.

Podaj dalej

Od początku działalności kina w Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej seanse cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta i powiatu. Wysoka frekwencja jest dostrzegana przez środowisko filmowe i portale branżowe. Podczas odbywającego się w dniach 11 – 14 grudnia w Gdyńskim Centrum Filmowym 53. Forum Wokół Kina suska instytucja kultury ponownie została nagrodzona.

 

Forum Wokół Kina stanowi okazję do spotkań z twórcami filmów, prezentacji nowych rozwiązań technicznych i wyposażenia kin czy też daje możliwość zapoznania się z zapowiedziami filmowych premier. Podczas wydarzenia nie brakuje również pokazów filmowych, prelekcji i wykładów. Dystrybutorzy nagradzają przy tym kina, w których seanse cieszą się największą frekwencją. W ostatnich miesiącach w suskim kinie największą publiczność zgromadziły na widowni projekcje zrealizowanego w technice animacji malarskiej filmu „Chłopi”, który został już nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. W suskim kinie 2700 osób. Dystrybutor filmu Next Film oraz producent BreakThru Films przyznali z tego tytułu miejskiej instytucji kultury nagrodę specjalną, gdyż znalazła się ona w najlepszej szóstce w kraju w kategorii miast do 10 tysięcy mieszkańców. Jako nagrodę suskie kino otrzymało jeden z oryginalnych obrazów-kadrów namalowanych specjalnie na potrzeby „Chłopów”. Obraz zostanie w ciągu najbliższych dni wystawiony w lobby CKiF.

 

Warto wspomnieć, że nagroda na 53. Forum Wokół Kina nie jest przypadkowa i nie wynika z dużego zainteresowania wyłącznie jednym tytułem. Działania promocyjne, ale przede wszystkim dobrze dobrany repertuar (w suskim kinie nowości są wyświetlane równo z premierami ogólnopolskimi) oraz znakomite warunki, jakie kinomanom oferuje CKiF sprawiają, że suskie kino jest chętnie odwiedzane przez cały rok. Niedawno branżowy portal internetowy Box Office′owy Zawrót Głowy, opierając się na niezależnych danych Głównego Urzędu Statystycznego, opracował zestawienie widowni kinowej w 200 polskich miastach z najwyższą liczbą publiczności w 2022 roku. W suskim kinie w 2022 roku odbyło się 796 seansów, które zgromadziły 50 784 widzów, co oznacza, że średnio każdy film oglądały 64 osoby. I jest to drugi wynik w kraju! Gdy wziąć pod uwagę ilość sprzedanych biletów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, to w 2022 roku Sucha Beskidzka okazała się najlepsza w Polsce! Te dane dobitnie pokazują, że podjęta kilka lat temu przez Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta wraz z Radą Miasta decyzja o budowie nowoczesnego Centrum Kultury i Filmu z salą kinowo-widowiskową z widownią na 300 osób była słuszna. Wysoka frekwencja, za którą dziękujemy, stanowi bowiem najlepszy wyraz uznania.

Źródło: UM Sucha Beskidzka
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *