piątek, 21 czerwca, 2024
BudzówWydarzenia

Pożar budynku w Budzowie – działania Straży Pożarnej.

Podaj dalej

30 listopada 2023 roku, o godzinie 6:40, dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze budynku znajdującego się w pobliżu kościoła w Budzowie.

 

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano cały stan osobowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz Ochotnicze Straże Pożarne z całej gminy Budzów i OSP Zembrzyce. Po dotarciu na miejsce, strażacy zastali rozwinięty pożar budynku dydaktyczno-warsztatowego, z widocznymi płomieniami na zewnątrz. Na szczęście, nie odnotowano osób poszkodowanych.

Pierwsze działania strażaków skupiły się na zabezpieczeniu terenu działań ratowniczych. Następnie przystąpiono do gaszenia ognia. Strażacy stosowali sprzęt ochrony dróg oddechowych z uwagi na intensywne zadymienie. Po opanowaniu płomieni, strażacy rozpoczęli demontaż elementów konstrukcyjnych budynku, w tym dachu, aby dokładnie dogasić palące się elementy konstrukcji dachu i ocieplenia.

Akcja gaśnicza trwała około 2 godzin. W jej przeprowadzeniu uczestniczyło 11 pojazdów pożarniczych i 48 strażaków.

źródło: KPPSP w Suchej Beskidzkiej
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *