piątek, 21 czerwca, 2024
Rozmaitości

Podsumowanie okresu świąteczno-noworocznego – Straż Pożarna (powiat suski).

Podaj dalej

Święta w powiecie suskim minęły spokojnie. W okresie od 24 grudnia 2023 do 2 stycznia 2024 roku odnotowano 16 zdarzeń, w porównaniu z 30 zdarzeniami z poprzedniego roku (od 24 grudnia 2022 do 2 stycznia 2023 roku). Warto podkreślić, że liczba zdarzeń zmniejszyła się w stosunku do roku poprzedniego.

Wśród zarejestrowanych zdarzeń w tym okresie znalazł się jeden pożar w budynku mieszkalnym, który wynikał z pożaru gniazdka elektrycznego, oraz jeden pożar piekarnika w budynku wielorodzinnym. Oba zdarzenia nie spowodowały znacznych strat materialnych ani nie zagrażały życiu mieszkańców. Warto dodać, że w poprzednim roku, tj. 2022, odnotowano 9 pożarów w budynkach mieszkalnych.

Najpoważniejszym pożarem w okresie świątecznym był pożar wiaty garażowej w Jordanowie, do którego zaangażowano 9 pojazdów pożarniczych oraz 48 strażaków. W wyniku tego pożaru spłonęła drewniana wiata garażowa wraz z znajdującym się w niej samochodem osobowym.  Ponadto, odnotowano pożar sauny wolnostojącej w Zawoi.

Wigilię strażacy spędzili pomagając Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej w miejscowości Krzeszów. Osobę zaginioną udało się odnaleźć. Dodatkowo, trzykrotnie udzielono wsparcia Państwowemu Ratownictwu Medycznemu w obsłudze zdarzeń medycznych. W trakcie świątecznego okresu strażacy interweniowali również w trzech kolizjach drogowych, które miały miejsce w Tarnawie Dolnej, Palczy oraz Suchej Beskidzkiej. W wyniku tych zdarzeń trzy osoby odniosły obrażenia. Ponadto, kilkukrotnie usuwano drzewa z jezdni.

Podsumowując, święta w powiecie suskim były czasem spokojnym.

źródło: KPPSP w Suchej Beskidzkiej.

Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *