piątek, 21 czerwca, 2024
Maków PodhalańskiRozmaitości

Zobacz na propozycje kulturalne od Makowskiego Centrum Kultury.

Podaj dalej

Bilety na wszystkie wydarzenia można kupić bezpośrednio w budynku Makowskiego Centrum Kultury oraz klikając w KUP BILET.

Komediowy Spektakl Kostiumowy – A to ci pasztet.

26 stycznia 2024, godz. 18:00

Spektakl kostiumowy w wykonaniu trojga znakomitych artystów: Ewy Warty-Śmietany, Henryka Rajfera oraz Wojciecha Habeli wypełniony zabawnymi piosenkami dotyczącymi pełnych uniesień, radości i marzeń chwil narzeczeństwa i prozy życia po ślubie. W repertuarze dowcipne i pikantne piosenki lwowskie i żydowskie, które przeplatać się będą zabawnymi monologami, dialogami. Poprzez meandry małżeńskie publiczność poprowadzi Wojciech Habela, przy okazji dzieląc się tajemnicami z własnej alkowy. Podczas wydarzenia widzowie dowiedzą się jaka jest rzeczywistość życia bohaterów naszego spektaklu w czterech ścianach kilkanaście lat po ślubie. Stracone nadzieje? Czy beczka miodu?

60 zł – bilet normalny

50 zł – bilet dla emerytów i dzieci

Kredyt

3 luty 2024, godz 17.00

Współczesna, pełna czarnego humoru komedia – tylko z pozoru opowiada banalne wydarzenie. Oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą o pożyczkę. Udzielenie tytułowego kredytu praktycznie jest niemożliwe, bo zapowiadający się nader sympatycznie petent, nie ma żadnego zabezpieczenia finansowego. Więc gdy bankier odmawia mu pożyczki, zdesperowany bohater ucieka się do zdumiewającego bezczelnością szantażu…

Napisana w 2013 roku – przez katalońskiego autora Jordi Galcerana Ferrera – przebojowa sztuka, podbija teatry całego świata. Jej atutem są inteligentne, cięte i dowcipne dialogi oraz zdumiewające, nieoczywiste zwroty akcji, które trzymają widzów w napięciu do ostatniej minuty przedstawienia.

▪️ Autor:
Jordi Galcerán
▪️ Reżyseria:
Marcel Wiercichowski
▪️ Obsada:
Marcel Wiercichowski – Adam
Jakub Bohosiewicz – Dyrektor

 

KUP BILET

Faktoria Dźwięku – Baby, ach te Baby

9 marca 2024, godz. 18.00

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na wyjątkowe widowisko muzyczne pełne humoru, czasami nieco z dystansem, lecz również pełne liryki i namiętności. Na program koncertu składają się
znane każdej publiczności utwory m.in. Alicji Majewskiej, Andrzeja Zauchy, czy Zbigniewa Wodeckiego.
Wystąpią:
Sylwia Frączek, Rafał Żur, Orkiestra Faktorii Dźwięku pod kierownictwem muzycznym
Mateusza Krystiana.
Sylwia Frączek – absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej
w Krakowie. Laureatka wielu międzynarodowych konkursów wokalnych. Jako solistka współpracuje m.in. z Operą Krakowską, Gliwickim Teatrem Muzycznym czy Krakowską Operą Kameralną.
W 2020 r. wygrała również jeden z odcinków popularnego
telewizyjnego programu, „Szansy na sukces”.Rafał Żur – wokalista wszechstronny, baryton, absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, muzyk sesyjny, kompozytor, pedagog śpiewu. Magnetyczny głos Rafała i wszechstronność twórcza owocuje współpracą z muzykami i producentami takich gatunków muzycznych jak jazz, soul, muzyka żydowska, pop, hiphop. Można go usłyszeć w wielu produkcjach radiowych i telewizyjnych.
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *