piątek, 21 czerwca, 2024
Sucha BeskidzkaWydarzenia

Burmistrz nagrodził trenerów. (Sucha Beskidzka).

Podaj dalej

Sukcesy sportowców reprezentujących Suchą Beskidzką są doceniane przez Burmistrza Miasta Stanisława Lichosyta. Wysokie osiągnięcia na arenach wojewódzkich i krajowych są efektem sumiennej pracy pod okiem doświadczonych szkoleniowców, którzy przekazując podopiecznym swoją fachową wiedzę wspierają ich rozwój i pozwalają prezentować pełnię posiadanych możliwości. W czwartek 21 grudnia Burmistrz Miasta nagrodził czterech trenerów, których zawodnicy w ostatnich miesiącach zdobywali medale na wysokiej rangi zawodach

Wśród nagrodzonych znaleźli się Piotr Staszak i Łukasz Miklusiak, trenujący pływaków UKS Jasień, których podopieczni regularnie sięgają po medale na zawodach o randze wojewódzkiej. Natomiast największe sukcesy uzyskały Ewa Wrona, która jest multimedalistką lipcowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Juniorów 17-18 letnich w Oświęcimiu oraz grudniowych Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat w Olsztynie Co więcej, drugi rok z rzędu wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Polski seniorów na 200 metrów stylem klasycznym. Natomiast specjalizująca się w stylu dowolnym Wiktoria Gracjasz sięgnęła po złote medale na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Gliwicach oraz podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Lublinie.

Burmistrz Miasta nagrodził także trenera Suskiego Klubu Lekkoatletycznego Marka Witkowskiego. W 2023 roku prowadzeni przez niego zawodnicy zdobywali medale między innymi podczas Halowych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Lekkiej Atletyce U10, U12, U14 w Brzeszczach (11 marca), Mistrzostw Województwa Małopolskiego U10/U12/U14 w Krakowie (30 września), Otwartych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Wielobojach i Sztafetach U16/U14/U12 w Krakowie (28 maja),  XXIX Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi (17-18 czerwca).

W gronie nagrodzonych znalazł się również Marian Mamcarczyk, szkolący łuczników ŁTS „Zamek Suski”, którego zawodnik Kajetan Klimasara wywalczył 25 lutego w Dąbrowie Tarnowskiej złoty medal na Halowych Mistrzostwach Małopolski juniorów i młodzieżowców, a Yeva Fainikova 7 października w Dobczycach sięgnęła po tytuł mistrzyni Małopolski młodzików. Natomiast Daria Mohylna zdobyła srebrny medal na rozegranych w październiku w Dobczycach Mistrzostwach Małopolski dzieci i młodzików, a w kwietniu w tej samej kategorii wiekowej, ale w zawodach halowych sięgnęła po medal brązowy.

Nagrody Burmistrza za wybitne osiągnięcia sportowe są przyznawane od 2005 r. zawodnikom, trenerom i działaczom zamieszkałym w Suchej Beskidzkiej lub reprezentującym stowarzyszenia sportowe z terenu miasta. Podczas  spotkania w sali sesyjnej Urzędu Miasta Burmistrz nagrodził dziesięciu sportowców za osiągnięcia indywidualne.

źródło/foto: UM Sucha Beskidzka
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *