piątek, 21 czerwca, 2024
WydarzeniaZawoja

Debata społeczna w Zawoi.

Podaj dalej

5 grudnia br. w budynku Babiogórskiego Centrum Kultury w Zawoi odbyła się debata społeczna, w trakcie której mieszkańcy mieli okazję porozmawiać z policjantami na temat ich bezpieczeństwa oraz problemów, z jakimi spotykają się w najbliższym środowisku.

W spotkaniu z przedstawicielami Policji, których reprezentowała Pani Komendant Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim podkom. Anna Gąsiorek-Rezler, a także dzielnicowi z terenu gminy Zawoja: mł.asp. Szymon Stokłosa, sierż. Szymon Stalmach oraz st. sierż. Szymon Lenart była obecna Zastępca Wójta Gminy Zawoja Ewelina Listwan-Franczak oraz radni z Gminy Zawoja, a także mieszkańcy. Po wystąpieniach przedstawicieli Policji, rozpoczęła się dyskusja podczas, której omawiano problemy dotyczące kwestii nielegalnego pozbywania się odpadów w różnych miejscach na terenie Zawoi, a także spożywania alkoholu w miejscach publicznych.  

Mieszkańcy podzielili się z policjantami spostrzeżeniami na temat innych problemów, które negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa oraz wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, jak również zaangażowania innych podmiotów. W trakcie spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której np. przez telefon komórkowy z dostępem do Internetu można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.


Poruszane podczas debaty kwestie oraz zgłaszane uwagi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez funkcjonariuszy, a następnie omówione podczas debaty ewaluacyjnej, która zostanie zorganizowana w połowie 2024 roku.

źródło: KPP w Suchej Beskidzkiej.

Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *