piątek, 21 czerwca, 2024
Sucha BeskidzkaWydarzenia

Reagujmy! Jeden telefon może uratować życie.

Podaj dalej

Zima to wyjątkowo trudny i zarazem niebezpieczny okres dla osób bezdomnych, ale i samotnie mieszkających. Niska temperatura, opady śniegu i wiatr sprawiają, że ryzyko wychłodzenia organizmu jest bardzo duże. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej apelują, aby szczególnie teraz nie być obojętnym na widok osoby, której życie lub zdrowie mogą być zagrożone.

Pracownicy MOPS apelują, aby reagować widząc osobę przebywającą na mrozie, a tym bardziej śpiącą w miejscu do tego nieprzeznaczonym, której ubranie jest nieadekwatne do pory roku. O tej porze roku należy również pamiętać o osobach samotnych, starszych, chorych, które żyją w naszym sąsiedztwie i na pozór radzą sobie z codziennymi obowiązkami. Z uwagi na swój wiek, brak sprawności czy sytuację materialną mogą nie być w stanie ogrzać swoich domów.

Nie bądźmy obojętni. Schronienie w okresie zimowym bezdomni mogą znaleźć w noclegowniach i schroniskach. W sytuacjach nagłych należy kontaktować się z najbliższą jednostką Policji (tel. 112).

Wszystkie osoby z terenu Miasta Sucha Beskidzka potrzebujące pomocy mogą zgłaszać się osobiście lub telefonicznie (tel. 874-95-56) do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Suchej Beskidzkiej przy ul. Mickiewicza 19 od poniedziałku do środy oraz w piątki w godz. 7.30 – 15.30, a w czwartki w godz. 9.00 – 16.00.   

Reagujmy natychmiast. Jeden telefon może uratować komuś życie.

źródło/foto: UM Sucha Beskidzka.

 

Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *