piątek, 21 czerwca, 2024
Sucha BeskidzkaWydarzenia

Laury Babiogórskie dla Andrzeja Pecia i Grzegorza Wysmołka.

Podaj dalej

W piątek 15 grudnia w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi miała miejsce podniosła uroczystość. Wyjątkowym osobom i stowarzyszeniom działającym na rzecz krzewienia i rozwoju regionu wręczono prestiżowe wyróżnienia Laury Babiogórskie, przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich. Wśród osób, które decyzją kapituły otrzymały je na wniosek Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka są Andrzej Peć i Grzegorz Wysmołek.

Burmistrz, występując z wnioskiem o przyznanie Laurów Babiogórskich dyrektorom dwóch miejskich Instytucji Kultury – Andrzejowi Peciowi i Grzegorzowi Wysmołkowi, podkreślił ich sumienność oraz pracowitość, wysoki poziom świadomości realizowanych celów, a także umiejętność łączenia wiedzy z różnych dziedzin nauki oraz otwartość. Docenił kreatywność i niebanalne spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość, które dyrektorzy wykorzystują przy realizacji licznych przedsięwzięć i inicjatyw.

Pan Andrzej Peć jest od 2021 roku Dyrektorem Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Dzięki Jego zaangażowaniu  oraz wychodząc naprzeciw tendencjom ogólnopolskim zostały zainicjowane nocne zwiedzanie – „Noc w Muzeum”, które cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Suchej Beskidzkiej jak i turystów oraz Jarmark Bożonarodzeniowy, skupiający wystawców, w tym twórców ludowych prezentujących swoje wyroby i dzieła na dziedzińcu suskiego zamku w okresie przedświątecznym. Dzięki staraniom pana Andrzeja Pecia Muzeum wzbogaciło się  również o nowe, cenne zbiory i pamiątki, które mają charakter regionalny i  pochodzą głównie z terenu miasta i powiatu. Umiejętności sprawnego i efektywnego działania Pana Andrzeja Pecia wyrażają liczne przedsięwzięcia i wystawy, nawiązujące do dziedzictwa historycznego oraz kulturowego Suchej Beskidzkiej, jednocześnie promując miasto i region.

Pan Grzegorz Wysmołek od 2016 roku był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury – Zamek, a w 2021 r. został powołany na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Filmu im. Billego Wildera w Suchej Beskidzkiej. Dzięki jego skutecznym działaniom Dni Ziemi Suskiej są wydarzeniem, oferującym bardzo bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową. Pan Grzegorz Wysmołek jest również inicjatorem Festiwalu Artystycznego Urodziny Billy’ego Wildera – nowej inicjatywy kulturalnej w Suchej Beskidzkiej, nawiązującej do postaci urodzonego w Suchej słynnego reżysera i scenarzysty, patrona Centrum Kultury i Filmu. W ramach wydarzenia zorganizowany został I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Filmowej Orkiestr Dętych. Nie bez znaczenia jest również promowanie przez dyrektora Grzegorza Wysmołka nauki i technologii. Dzięki jego kreatywności Centrum Kultury jest także lokalnym ośrodkiem tworzenia i wymiany myśli społecznej, miejscem przyjaznym i otwartym dla lokalnych organizacji pozarządowych, a przede wszystkim dla suskich grup muzycznych.

 

źródło/zdjęcia: UM Sucha Beskidzka.

Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *