piątek, 21 czerwca, 2024
Rozmaitości

Ćwiczenia w tunelu pod Luboniem Małym.

Podaj dalej

Dnia 12 grudnia 2023 r. o godzinie 10 jednostki Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotnicze Straże Pożarne uczestniczyły w ćwiczeniach zorganizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w tunelu pod Luboniem Małym.

Podczas ćwiczeń strażacy sprawdzali czas dojazdu do obiektu, ćwiczyli procedury postępowania w sytuacji wypadku samochodowego wewnątrz tunelu. Wydarzenie obejmowało zderzenie pojazdu osobowego z trzema innymi samochodami, a następnie jego niekontrolowane skierowanie na przeciwny pas, powodując kolizję z samochodem ciężarowym. Dwaj kierowcy, próbując ugasić ogień w pojeździe, doznali poparzeń.

W działaniach uczestniczyli również pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem i Rejonu Nowy Targ, a także przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Policja.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się jednostki straży pożarnej, w tym pierwsza i najbliższa jednostka OSP Naprawa, następnie JRG Rabka-Zdrój, OSP Jordanów, JRG Sucha Beskidzka i JRG Myślenice. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie współpracy i sprawności działań w sytuacjach kryzysowych na terenie tunelu.

źródło: KPPSP w Suchej Beskidzkiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *