piątek, 21 czerwca, 2024
Sucha BeskidzkaWydarzenia

Wiktoria Gracjasz pięciokrotną mistrzynią Polski juniorek!

Podaj dalej

Rozegrane w weekend (8-10 grudnia) na obiekcie „Olimpijczyka” Gliwice Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat w pływaniu zostały zdominowane przez reprezentantkę UKS Jasień Sucha Beskidzka -Wiktorię Gracjasz. Podopieczna Piotra Staszaka i Łukasza Miklusiaka sięgnęła aż po pięć tytułów mistrzyni Polski!

Swoje wysokie aspiracje, poparte znakomitą formą, Wiktoria Gracjasz zgłosiła już podczas piątkowych porannych wyścigów eliminacyjnych. Najpierw pewnie wygrała zmagania na 50 metrów stylem dowolnym, a niespełna godzinę później z drugim czasem zakwalifikowała się do finału na 200 metrów stylem dowolnym. Popołudniowe finały również odbyły się pod dyktando pływaczki UKS Jasień. W finale na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 25,84 sek. wyprzedziła drugą na mecie Julitę Niewczas (UKS G-8 Bielany Warszawa) o prawie pół sekundy (0,49 sek.), co na tak krótkim dystansie jest bardzo dużą przewagą. Wyścig na czterokrotnie dłuższym dystansie także nie przyniósł większych emocji. Wiktoria Gracjasz popłynęła „po swoje” i z rezultatem 2:03,49 sięgnęła po drugi tytuł mistrzyni kraju. Nad wicemistrzynią Nicolą Piebiak (MKS Juvenia Wrocław) uzyskała 1,45 sek. przewagi, a brązową medalistkę na tym dystansie – Zofię Kondrasiuk (MKS Szczecin) wyprzedziła o 1,69 sek.

W sobotnich eliminacjach wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym Wiktoria Gracjasz popłynęła bardzo spokojnie, oszczędzając siły na finał, jak i dalszą część zawodów. Zajęła „dopiero” czwarte miejsce, tracąc do zwyciężczyni Zofii Kondrasiuk 4,62 sek. Kilka godzin później w wyścigu finałowym stoczyła z nią już zacięty pojedynek, w którym o zwycięstwie reprezentantki suskiego klubu zdecydowały centymetry i zaledwie 0,21 sek. przewagi! A jak wybornie popłynęły obie zawodniczki najlepiej świadczy fakt, że trzecia na mecie Maria Łakoma (UKS SMS Galicja Kraków) straciła do Wiktorii Gracjasz blisko 5 sekund!

Trzeci dzień zawodów przyniósł Wiktorii Gracjasz kolejne dwa złote medale. Najpierw po wywalczeniu trzeciego miejsca w eliminacjach, triumfowała w finale wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Z czasem 56,42 sek. wyprzedziła o 1,31 sek. Aleksandrę Czubik (UKS G-8 Bielany Warszawa i Nicolę Piebiak (MKS Juvenia Wrocław). Znakomicie spisała się również w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym, gdzie awans do finału dał jej drugi czas eliminacji (1:06:88). Od pierwszych metrów narzuciła mocne tempo i w stosunku do eliminacji poprawiła się o równe 2,5 sekundy – jej czas to 1:04:38. Wicemistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej straciła 0,38 sekundy.

źródło/foto: UM Sucha Beskidzka
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *