piątek, 21 czerwca, 2024
RozmaitościSucha Beskidzka

Nowe instrumentarium i sprzęt sportowy w Centrum Kultury i Filmu.

Podaj dalej

Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej oferuje szeroką i urozmaiconą ofertę zajęć oraz warsztatów, tworząc przy tym stowarzyszeniom artystycznym, orkiestrom i zespołom regionalnym przestrzeń do rozwijania się. Realizacja projektu „Stworzenie warunków do kultywowania tradycji, rekreacji i sportu dla mieszkańców Podbabiogórza poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia” pozwoli jeszcze bardziej wzbogacić ofertę miejskiej instytucji kultury.

W ramach projektu Centrum Kultury i Filmu wzbogaciło się profesjonalne instrumenty muzyczne. Instrumentarium powiększyło się o saksofon altowy, puzon tenorowy, flugelhorn, saksofon tenorowy, flet poprzeczny, waltornię, kornet, tubę, bongosy, conga, ksylofon, tenorhorn, klarnet, a także naciągi do perkusji i zestaw talerzy, perkusonalia, ustniki do saksofonów, ustnik do saksofonu barytowego. Nowe instrumentarium niewątpliwie przyczyni się do poszerzenia działań podejmowanych przez CKiF oraz jeszcze bardziej podniesie jakość wydarzeń muzycznych z udziałem rodzimych zespołów i orkiestr. Umożliwi przy tym organizację nowych przedsięwzięć muzycznych, wymagających użycia profesjonalnych instrumentów. Stworzone zostały przy tym jeszcze lepsze warunki do aktywizowania młodego pokolenia w kultywowanie tradycji Podbabiogórza i poszerzania u niego zainteresowania muzyką między innymi poprzez nieodpłatną naukę gry na instrumentach w Miejskiej Orkiestrze Dętej i udział z nią w konkursach oraz przeglądach.

Przestronne pomieszczenia CKiF stanowią przestrzeń do zajęć ruchowych. W celu stworzenia ich uczestnikom jeszcze bardziej komfortowych warunków zakupiono po 15 sztuk mat do ćwiczeń, koców i pasków z suwakiem do jogi oraz 60 klocków, które także wykorzystuje się w trakcie ćwiczeń. Ich pozyskanie pozwoli w jeszcze większym stopniu aktywizować w szczególności osoby w jesieni życia do brania udziału w nieodpłatnych zajęciach sportowych w Centrum Kultury i Filmu. W miesiącach letnich zaplanowano organizację aktywności sportowych na świeżym powietrzu. W miesiącach wiosennych i letnich planuje się zorganizowanie dla mieszkańców Podbabiogórza aktywności przy użyciu zestawów do ćwiczeń na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego. Zakupiony sprzęt będzie ogólnodostępny i użyczany nieodpłatnie podmiotom realizującym imprezy sportowe, kulturalne i rekreacyjne.

Całkowity koszt realizacji projektu „Stworzenie warunków do kultywowania tradycji, rekreacji i sportu dla mieszkańców Podbabiogórza poprzez zakup odpowiedniego wyposażenia” to 77,7 tys. zł, z których ponad 49,4 tys. zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 pozyskane przez samorząd miasta poprzez Stowarzyszenie LGD „Podbabiogórze”. Pozostała kwota w wysokości blisko 28,3 tys. zł stanowi wkład własny gminy.

 

źródło: UM Sucha Beskidzka.

Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *