Aktualności

Zwyciężczynią ogólnej klasyfikacji runballowych zawodów – biegów w kuli za 2019 rok została Carmen Stanek!

CARMEN STANEK – CHAMPION RUNBALL AKADEMII – CHALLENGE 2019

Zwyciężczynią ogólnej klasyfikacji runballowych zawodów – biegów w kuli za 2019 rok została Carmen Stanek, uzyskując 340 punktów w rankingu RUNBALL AKADEMII. Dziewczyna pochodzi z miejscowości Grodzisko koło Wadowic.

Carmen Stanek swoją przygodę zaczęła w 2018 roku, od organizowanych II Runballowych zawodów przy 39 Ogólnopolskim Biegu Powsinogi – na terenie MKS Skawa
w Wadowicach zajmując 1 miejsce w kategorii 200.
W niniejszych zawodach, dzięki skutecznemu treningowi, uporowi i determinacji z serii na serię poprawiała swój wynik, wyprzedziła w 3 serii Sandrę Baran, która musiała zadowolić się 2 miejscem. Dla niewtajemniczonych runballowe zawody odbywają się w dwu kategoriach – kategoria 230 (kule większe) i kategoria 200 (kule mniejsze).

Na przestrzeni 2019 roku Carmen Stanek uczestniczyła w kolejnych runballowych spotkaniach i zawodach w odległych miejscowościach organizowanych przez Runball Akademię osiągając miejsca na podium. Samo uczestnictwo w/w imprezach zawdzięcza rodzicom i dziadkom, którzy widząc pasję, talent i zaangażowanie swojej pociechy jeździli z nią na zawody.
I tak na III Runballowych zawodach o Puchar Wójta Gminy Stryszawa organizowanych w ramach XXIII Święta Zabawki zaciekle rywalizowała z ubiegłoroczną zwycięzczynią-broniącą tytuł -Julią Bargiel zajmując ostatecznie 2 miejsce w swojej kategorii.
Kolejnym sukcesem naszej liderki w runballowych wzmaganiach była Lipnica Wielka na Orawie.
Na I Runballowych zawodach w ramach Orawskiego Dnia Rodzinnego organizowanego przez Stowarzyszenie GDZIE DWÓCH ALBO TRZECH zajęła 2 miejsce.
Następnym triumfem Carmen Stanek było uczestnictwo i zajęcie 2 miejsca w swojej kategorii na I Runballowych zawodach o Puchar Wójta Gminy Ślemień w ramach Biesiady Ślemieńskiej – Po Góralsku Hej.

We wrześniu 2019 roku zbliżały się III Runballowe zawody przy 40 Biegu Powsinogi w Wadowicach, nasuwało się pytanie – czy Carmen Stanek obroni swój ubiegłoroczny tytuł ? Doszło do pasjonującej rywalizacji pomiędzy siostrami Sarą i Stellą Budkowskimi ale o 2 i 3 miejsce, Carmen Stanek w pięknym stylu w pierwszej serii zrobiła wynik nieosiągalny dla pozostałych. Siostry Budkowskie mogą być silnymi rywalkami w kolejnym starciu o ile potrenują bieganie w kuli. Na III Runballowych zawodach w Wadowicach pojawiła się uczestniczka z I Runballowych zawodów (2017r.) z 3 miejsca kategorii 230 Marta Borkowska wskoczyła na 2 miejsce kat.230. Potwierdzeniem w/w faktu jest powiedzenie – trening czyni mistrza.
Ogólnie należy stwierdzić, że z zawodów na zawody widać postępy, zaangażowanie oraz talent 12 letniej uczestniczki tak nowej rekreacji ruchowej, jakim jest runball

Na obecną chwilę Carmen Stanek jest niezaprzeczalną liderką klasyfikacji za 2019 rok i ogólnej w kategorii 200, mając 12 lat przyszłość należy do niej, przed nią kategoria 230, jeszcze nieraz usłyszymy o jej triumfach – trzymamy kciuki.
Carmen Stanek jak sama mówi „bieganie w kuli to wielka frajda, z każdymi zawodami dochodzi się do większej wprawy, a nagrody są czadowe”.

Jako twórca i pomysłodawca nowej rekreacji ruchowej-runball oraz organizator runballowych spotkań i zawodów w ramach RUNBALL Akademii w nadchodzącym 2020 roku życzę liderce, zwycięzcom i uczestnikom imprez runballowych dalszych zwycięstw oraz sportowej rywalizacji w szeroko pojętym duchu współzawodnictwa sportowego.

Opracował – Krzysztof Wala

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *