Aktualności

Remont przyzamkowej oranżerii.

Nie pomogło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, do którego zwracał się Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka, za to działania Gminy w celu ratowania przyzamkowej oranżerii wspomógł Zarząd oraz Sejmik Województwa Małopolskiego, który na prośbę Burmistrza Miasta, w dniu 15 października podjął decyzję o przeznaczeniu kwoty 300 000 złotych na najpilniejsze prace zabezpieczające obiekt przed całkowitą destrukcją.

Z budżetu Gminy udało się wygospodarować kolejne 300 000 złotych i dzięki połączonym środkom finansowym jeszcze w roku bieżącym zostaną zabezpieczone mury, wykonany nowy strop, uzupełnione kamienne ściany oraz będzie wykonana nowa konstrukcja dachu wraz z pokryciem.

 

 

Gmina Sucha Beskidzka ma już gotową dokumentację prac zabezpieczających i I etapu robót remontowo konserwatorskich, oraz wszelkie zezwolenia od konserwatora zabytków i Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego. Został już ogłoszony przetarg na realizację najpilniejszych prac i ratowanie tego pięknego zabytku z terminem wykonanie jeszcze w roku 2018.

 

Info: UM Sucha Beskidzka

Fot: mojeurlopy.pl

2 thoughts on “Remont przyzamkowej oranżerii.

  1. I bardzo dobrze, ale co dalej? Są jakieś plany jak wykorzystać to miejsce? Może jakaś lodziarnia lub cukiernia? Dobrze jak by to miejsce generowało jakiś przychód, a nie tylko koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *