Aktualności Kultura

Noworoczny „ Koncert Wiedeński” w Suchej Beskidzkiej.

Piątkowy (10.01) Koncert Noworoczny w Sali Rycerskiej suskiego zamku zorganizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka był bez wątpienia wydarzeniem kulturalnym o szczególnej renomie.Wielkie brawa, wielkie ukłony dla artystów, którzy „Koncertem Wiedeńskim” tradycyjnie zainaugurowali Nowy Rok w Suchej Beskidzkiej. Ach! Co to był za koncert…arie operowe i operetkowe wybitnych kompozytorów przez trzy godziny rozbrzmiewały w wypełnionej po brzegi zamkowej sali. Było „Romantycznie… Nastrojowo… Lirycznie…” jednym słowem pięknie.

 

 

Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści sceny polskiej i ukraińskiej: Valeria Tulis- sopran, Halyna Gregorchak – sopran, Justyna Gęsicka – mezzosopran, Łukasz Ratajczak – tenor, Sergiy Androshchuk – tenor i Volodymyr Odrynsky – tenor. Artystom towarzyszyła znakomita, dwudziestoosobowa Królewska Orkiestra z Odessy pod dyrekcją Miroslava Krila. Koncert umilił również muzyk i jednocześnie prowadzący Galę Noworoczną Kamil Pomykała, który wykonał partie solowe na klarnecie.

 

Tradycyjnie Galę Noworoczną zainaugurował Burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt – inicjator i pomysłodawca tych wspaniałych koncertów. Witając publiczność oraz artystów życzył wszystkim niezapomnianych wrażeń z koncertu i wszelkiej pomyślności w nowym roku.Program artystyczny tego wyjątkowego koncertu był swoistą muzyczną ucztą i stanowił mieszankę klasycznych utworów operowych, przeplataną znanymi i lubianymi ariami operetkowymi, pieśniami neapolitańskimi i piosenkami muzyki rozrywkowej. Koncert swoim charakterem nawiązywał do wiedeńskiej tradycji wielkich gali noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Zabrzmiały największe przeboje Króla walca Johanna Straussa, nie zabrakło także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek „Zemsta Nietoperza”, „Księżniczka Czardasza”, „Baron Cygański”, „Wesoła Wdówka”, „Kraina Uśmiechu”. W bogatym repertuarze publiczność usłyszała między innymi takie przeboje muzyczne: „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, „Libiamo”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa” „ Twoim jest serce me”,‘’Funiculi Funicula”, , „Czardasz”, „Time to say goodbye” czy też melodie z musicalu „ West Side Story” Leonarda Bernsteina – „Tonight” (W tę noc), „I Feel Pretty” (Jestem śliczna) czy piosenka Osvaldo Farresa „Quisas, quisas, quisas”(Być może) i wiele, wiele innych. I chociaż niektóre utwory są znane, to wciąż z radością i wzruszeniem można ich słuchać bez końca… Nie zabrakło również dosłownego wykonania utworu, a mianowicie „Polki z kowadłem” Józefa Straussa. W trakcie występu dyrygent zamienił frak na kowalski fartuch i wykorzystał wszystkie „walory” muzyczne kowadła grając na nim.

 

 

Gala Noworoczna to wydarzenie kulturalne o szczególnej randze, dzięki któremu w Suchej Beskidzkiej goszczą wybitni śpiewacy i światowej sławy muzycy. Koncerty noworoczne cieszą się niezmiennie ogromnym powodzeniem i niezmierną popularnością, o czym świadczyła i tym razem wypełniona „po brzegi” Sala Rycerska, która nie była w stanie pomieścić wszystkich osób chętnych do nabycia biletu wstępu.

 

 

cała galeria do obejrzenia tutaj: http://sucha-beskidzka.pl/pl/663/7608/noworoczny-%E2%80%9E-koncert-wiedenski%E2%80%9D-w-suchej-beskidzkiej.html

 

Info i foto za UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *