Aktualności Kultura Różności

MIEJSKA WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW – Sucha Beskidzka.

Aktualnie pogoda sprzyja przejażdżkom rowerowym, które są doskonałą formą spędzania wolnego czasu oraz alternatywą dla samochodu w godzinach szczytu w mieście. W Suchej Beskidzkiej z takiej formy przemieszczania się mogą skorzystać osoby, które nie posiadają własnego jednośladu lub są przejazdem. Możliwość odpłatnego wypożyczenia rowerów istnieje w pięciu punktach zlokalizowanych na terenie miasta tj. przy Zakładzie Komunalnym, Muzeum Miejskim, Urzędzie Miasta oraz przy Krytej Pływalni i Stacji Uzdatniania Wody.

 

 

 

Zbliżający się słoneczny weekend jest idealnym powodem, aby skorzystać z roweru jako środka transportu, ponieważ w Suchej Beskidzkiej w najbliższych dniach zaplanowany jest szereg imprez (sobota, 12.05- Kickonalia , niedziela 13.05- Myting Lekkoatletyczny oraz Kino na zamku), który przyciąga mnóstwo ludzi do naszego miasta. A rowerem można dotrzeć praktycznie w każde miejsce. To jedyny środek transportu dający możliwość poruszania się “od drzwi do drzwi”, ponadto jest to jeden z najtańszych sposobów podróżowania.
W 2014 roku w Suchej Beskidzkiej została uruchomiona pierwsza w powiecie suskim Wypożyczalnia Rowerów. Skorzystać z niej mogą zarówno turyści odwiedzający nasze miasto, jak również sami mieszkańcy. Wypożyczalnia ma do dyspozycji 20 rowerów, przystosowanych do jazdy po mieście. Rowery wypożyczyć można w jednym z pięciu punktów zlokalizowanych na terenie Suchej Beskidzkiej. Punkty czynne są w godzinach pracy instytucji, oprócz tych umiejscowionych przy Zakładzie Komunalnym i Stacji Uzdatniania Wody, które są czynne przez całą dobę.

CENNIK
Dorośli:
Pierwsza godzina: 3 PLN
Każde następne rozpoczęte 15 min.: 0,50 PLN
Doba: 20 PLN

Młodzież szkolna powyżej trzynastu lat, studenci, emeryci:
Pierwsza godzina: 2 PLN
Każde następne rozpoczęte 15 min.: 0,50 PLN
Doba: 10 PLN

PUNKTY WYPOŻYCZEŃ:

Zakład Komunalny
ul. Wadowicka 4
tel. 33 874 15 56
czynne 24h
Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
ul. Zamkowa 1
tel. 33 874 26 05
czynne w godz. pracy
Urząd Miasta
ul. Mickiewicza 19
tel. 33 874 95 00
czynne w godz. pracy
Kryta Pływalnia
ul. Zielona 1
tel. 33 874 55 30
czynne w godz. pracy
Stacja Uzdatniania Wody
ul. Role 133
tel. 33 874 58 10

 

Za: UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *