Aktualności

76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających z powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego otrzymało oficjalne podziękowania za udział w sierpniowej akcji ratunkowej w Tatrach.

76 druhów z 13 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających z powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i suskiego otrzymało oficjalne podziękowania za udział w sierpniowej akcji ratunkowej w Tatrach. Druhowie odznaczeni zostali podczas spotkania w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

 

Podziękowania wręczył im Paweł Szefernaker – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w towarzystwie wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, prezesa Zarządu  Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP – posła Edwarda Siarki i radnego wojewódzkiego Jana Piczury.

W imieniu pana premiera Mateusza Morawieckiego oraz pana ministra Mariusza Kamińskiego chciałbym bardzo podziękować za trud każdego z Was. Bez Waszego zaangażowania nie byłoby tak sprawnej akcji. To pokazuje, jak ważna jest współpraca OSP ze wszystkimi innymi służbami dbającymi o bezpieczeństwo w kraju. Będziemy inwestować w sprzęt Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie da się z dnia na dzień nadrobić pewnych zaniedbań, ale jest potrzeba wzmacniania OSP poprzez lepszy, nowoczesny sprzęt – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Dziękuję Wam za udział w akcji ratowniczej pod Giewontem i za ofiarne zaangażowanie. Możemy być dumni z małopolskich służb. Strażacy-ochotnicy zawsze są blisko ludzi, gotowi nieść pomoc niezależnie od okoliczności – w myśl dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

 

 

Info oraz foto: Góral Info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *